Aktualności
kropki
Logopeda
autor: Chata Eko Skrzata, data publikacji: Wtorek, 24 marca 2015 r.
W Chatce zajęcia logopedyczne odbywają się trzy razy w tygodniu.
A jak to wygląda w praktyce?
Podczas zajęć śpiewamy, tańczymy, pokazujemy, powtarzamy i ćwiczymy nasze języki i buźki. Puszczamy bańki, dmuchamy na piórka, kuleczki z waty, rozgrywamy mecze małymi piłeczkami – bez użycia rąk, w ten sposób wykonując porcję ćwiczeń oddechowych. Słuchamy logopedycznych bajek, wierszyków i historyjek, a w ich trakcie liczymy ząbki, oblizujemy usta, przesyłamy całuski i robimy baloniki z naszych policzków. Poznajemy też nowe piosenki, oraz wykonujemy prace plastyczne.

KONSULTACJE LOGOPEDYCZNE DLA RODZICÓW
po wcześniejszym uzgodnieniu z kierownikiem placówki
FORMA I PLAN ZAJĘĆ
Dzieci po przeprowadzonych badaniach wstępnych i diagnozie logopedycznej uczęszczają na zjaęcia. Dla każdego dziecka opracowany został plan terapii logopedycznej.
CZAS TRWANIA ZAJĘĆ
Czas trwania terapii oraz jej efektywność zależy od rodzaju i stopnia zaburzenia mowy, budowy i sprawności aparatu artykulacyjnego, sprawności intelektualnej dziecka, a przede wszystkim od współpracy z rodzicami (konieczne są systematyczne, codzienne ćwiczenia z dzieckiem w domu trwające ok. 10-15 minut). Ćwiczenia można wykonywać przy każdej nadażającej się okazji; spacer po parku, droga do żłobka, jazda autem.
kropki
zapraszamy